Meet the Designers | SMart

13/12/19

Oficjana strona Blue Buddy Apartments

Apartamenty na wynajem w Trójmieście, śniadanie do apartamentu, darmowe Wi-Fi. Rezerwuj tutaj w najlepszej cenie!

jak zwiedzać gdańsk z dziećmi - blue buddy

Meet the Kid – to apartamenty dla rodzin z dziećmi położone w sercu Gdańskiej Starówki. Dziś odkrywamy, kto stoi za ich projektem.

SMart, czyli Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska zaprojektowały wnętrza Meet the Kid Maxi, Midi i Mini.

Jak zaczęła się wasza przygoda z projektowaniem?

SMart: Pierwszy wspólny projekt stworzyłyśmy na studiach i tak zostało już do dzisiaj. W 2016 roku założyłyśmy pracownię. Dwa lata później dołączyła do nas druga Sylwia. Realizujemy zlecenia aranżacji wnętrz domów i mieszkań oraz przestrzeni publicznych takich jak biura, salony kosmetyczne i fryzjerskie. Projektujemy meble.

Lubimy wyzwania. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Uważnie słuchamy naszych Klientów, a przestrzenie, które tworzymy, są dopasowane do potrzeb i stylu użytkowników. Wartości, jakimi kierujemy się w projektowaniu to szczerość i prostota, dzięki czemu powstają funkcjonalne i ponadczasowe rozwiązania.

Skąd pomysł na apartamenty dla rodzin z dziećmi?
SMart: Rynek wynajmu krótkoterminowego w Trójmieście na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo się rozwinął. Inwestor zastanawiał się jak wyróżnić się na tle konkurencji. Wykorzystałyśmy sugestię agencji Blue Buddy, żeby wzbogacić wnętrza o dodatki dla dzieci. Postanowiłyśmy zaaranżować chociaż malutką przestrzeń poświęconą dzieciom, i tak powstały funkcjonalne „domki”.

Blue Buddy: Tak, są cudowne! Dzieci bardzo je lubią. Są tam zabawki, książki i przybory do malowania. Mieliśmy Gości z Finlandii, których synek zakochał się w pluszowym lisku. Lisek został zakupiony w HM Home, ale kolekcja była już niedostępna. Zaproponowali zamianę na inne zwierzątko. Zgodziliśmy się😊 Lisek pojechał do Finlandii.

Jak zwiedzać Gdańsk z dziećmi - AmberSky

Jakie trudności napotkałyście przy tym projekcie?
SMart: Inwestor oddał w nasze ręce ponad 100-metrowy lokal, który pełnił funkcję biurową. Sama zmiana sposobu użytkowania lokalu wymagała przygotowania projektu budowlanego. Było to nie lada wyzwanie wygospodarować funkcjonalną przestrzeń. Istniejące piony wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne określiły nam ilość i lokalizację łazienek. We współpracy z branżystami, konstruktorem udało nam się wydzielić dwa niezależne mieszkania oraz studio obejmujące łazienkę, sypialnię i mini aneks. Studio można wynajmować niezależnie lub razem z większym mieszkaniem co jest komfortowym rozwiązaniem dla rodzin.

Blue Buddy: Dzięki temu na urlop można zabrać babcię, nianię lub znajomych. Każdy wówczas ma intymność, własną łazienkę i kuchnię.

 

W lecie odwiedziła nas Ola Wołkowska z @Jaklubimy wraz z rodziną. W sumie było 6 chłopców w wieku od 2-11 lat – śmiało możemy powiedzieć, że apartamenty zdały test i otrzymują certyfikat „6 boys approved”!!!

 

SMart: Założyliśmy, że mieszkania będą głównie wynajmowane przez turystów podróżujących z dziećmi, dlatego oprócz kącika dla dzieci wyposażonego w książki, przybory do rysowania, malowania i zabawki, w mieszkaniu znajdą się inne udogodnienia takie jak łóżeczko turystyczne, krzesełko, pościel i naczynia dziecięce oraz PlayStation.

Goście często pytają nas skąd są lampy lub inne elementy wystroju. Co ładnego udało Wam się umieścić w apartamentach, z czego jesteście dumne?

SMart: Budżet na wykończenie był dość ograniczony. Oszczędzając na niektórych elementach mogłyśmy przemycić kilka ciekawych rozwiązań jak np. zwykły okap podszafkowy ukryłyśmy w ciekawej zabudowie stolarskiej na stelażu metalowym. Większość zabudów wykonał stolarz według naszych projektów, ale są też elementy z Ikea (stoliki, szafka pod TV itp.).

Blue Buddy: Czyli mamy tu przepis na piękne wnętrze😊 Trochę designu, trochę klasyków Ikea, indywidualnie zaprojektowane meble, a przede wszystkim odpowiedź na potrzeby użytkowników – w tym przypadku rodzin z dziećmi!

Jak zwiedzać Gdańsk z dziećmi - napis Gdańsk
Jak zwiedzać Gdańsk z dziećmi - napis Gdańsk

SMart: Dokładnie tak. Nie warto rezygnować z elementów dekoracyjnych, uzupełniają one wnętrze i dodają przytulności. Wybierając np. lampy warto sprawdzić wyprzedaże w sklepach. W taki sposób udało nam się kupić lampy Muuto, które jako powystawowe kupiłyśmy w bardzo atrakcyjnej cenie. Podobnie było z tapetą ferm LIVING do sypialni. 

 

A teraz rada dla inwestorów. Jak przygotować apartament na wynajem?
SMart: Mieszkań na wynajem projektowałyśmy już kilka. Należy dobrze przemyśleć układ funkcjonalny i przestrzeń zaprojektować tak, aby była wygodna i dopasowana do ilości wynajmujących osób. Ważne zatem kim jest wynajmujący i w jakim celu przyjeżdża. Cel zazwyczaj definiuje lokalizacja (Stare Miasto – turyści, dzielnica biznesowa – pracownicy, delegacje)

 

A jak zapewnić trwałość wnętrzom, tak, żeby pięknie wyglądały przez długi czas?
Jeśli chodzi o meble rezygnujemy z forniru na rzecz laminatu, który jest tańszy, ale też bardziej wytrzymały, a co za tym idzie bardziej funkcjonalny w mieszkaniach na wynajem. Stawiamy też na podłogę laminowaną, a nie drewno które uwielbiamy, ale jest zdecydowanie droższe od podłogi laminowanej i w mieszkaniu o takim przeznaczeniu nie zdałoby egzaminu.
Jeśli chodzi o tkaniny to w miarę możliwości warto wybierać te łatwe w utrzymaniu czystości. Na materace warto założyć ochraniacze.

 

Jakie udogodnienia warto zaoferować w mieszkaniach na wynajem?
SMart: Warto zamontować zamki elektroniczne w drzwiach wejściowych. Usprawnia to proces wynajmowania mieszkań i nie ma problemu z kluczami.

 

Blue Buddy: Tak, zdarza się że goście przyjeżdżają do apartamentów o późnej porze lub po długiej podróży. Wówczas czekanie na odbiór kluczy lub szukanie biura agencji jest dla nich bardzo uciążliwe.

 

SMart: Kolejne udogodnienia to klimatyzacja, czy też szerszy pakiet kanałów telewizyjnych oraz NETFLIX.

 

Blue Buddy: Warto też, zastanawiając się, jak przygotować apartament na wynajem, wziąć pod uwagę własne doświadczenia z pobytu w różnych apartamentach i hotelach.

 

 

Masz pytania?

+48 660 246 236
meet@bluebuddyapartments.com

 

 

Badź na bieżąco!

Newsletter

Dzieje się u nas! Historie z Trójmiasta, nowe apartamenty, zniżki i dostępne gorące terminy!

Same przydatne treści, żadnego spamu.

realizacja fus&schuss.com | © 2018 bluebuddyapartaments.com

 

 

Masz pytania

+48 660 246 236

meet@bluebuddyapartments.com

 

 

Badź na bieżąco!

Newsletter

Dzieje się u nas! Historie z Trójmiasta, nowe apartamenty, zniżki i dostępne gorące terminy!

Same przydatne treści, żadnego spamu.

made by fus&schuss.com

© 2018
 bluebuddyapartaments.com

OK
Ta witryna używa plików cookies. Informacja RODO - obowiązek informacyjny.